Pro mnoho lidí je rohožka pouze nepodstatnou věcí, o kterou si otřou boty, a žádný větší význam jí nepřidělují. Zvlášť v zimních měsících je to ale velmi praktický pomocník, díky kterému si můžete ušetřit mnoho času s úklidem.
Jistě si dokážete vybavit, jak vypadá vstupní prostor do vašeho domu či bytu ve dnech, kdy prší nebo sněží. A teď si představte vstupní prostor objektu, kterým denně projdou desítky a stovky lidí. Ať už se jedná například o velký průmyslový podnik, banku nebo třeba nemocnici. V takových případech už malá rohožka zdaleka nestačí, a proto se zavádějí tzv. vstupní čisticí zóny. Víte, jaké to jsou?
V dnešním článku vám jednotlivé zóny blíže představím.
🔴ZÓNA 1
Tuto zónu představuje venkovní čisticí rohož. Ta by měla zajistit prvotní fázi očistění od hrubých nečistot a přebytečné vody. Nejčastěji se proto využívají hrubé gumové rohože s otvory, díky kterým voda odtéká a nikde se nehromadí. V e-shopech tento typ najdete většinou v sekci průmyslové rohože, konkrétně doporučujeme rohože drenážní.
🟡ZÓNA 2
Druhou částí je těsné zádveří, kde by již měly být rohože bez otvorů, aby jimi mohla protékat voda s nečistotami. Ideálně se do této zóny hodí pryžové rohože s kartáčovacím efektem, díky němuž si návštěvník očistí boty od zbylé špíny. Rohože pro toto uplatnění hledejte na e-shopech v sekci vstupní rohože.
🟢ZÓNA 3
Tato zóna by se také mohla nazývat zónou trvalé údržby. Patří sem vnitřní textilní rohože, které pohlcují prach a přebytečné vlhko. V e-shopu tyto rohože najdete v sekci vstupní rohože: textilní rohože.
Správným položením těchto rohoží do zmíněných zón dokážete eliminovat až 95 % nečistot, které by se jinak roznesly po budově. Navíc bahno může být přenašečem bacilů, kterými se hlavně v sychravém počasí dobře roznáší rýmy a chřipková onemocnění.
Vhodně zvolenými rohožemi, tak chráníte nejen čistotu v budově, ale také zdraví svých zaměstnanců a návštěvníků.